Timur Cihantimur’un cezaevi fotoğrafı ortaya çıktı: ‘Ot yolup tuvalet temizliyor’

İstanbul’un Eyüpsultan ilçesindeki 1 Mart’ta meydana gelen trafik kazasında 29 yaşındaki Oğuz Murat Aci’nin hayatını kaybetmesine neden olduktan sonra annesi Eylem Tok tarafından ABD’ye kaçırılan ve orada tutuklanarak hakim karşısına çıkarılan 17 yaşındaki Timur Cihantimur’un cezaevi fotoğrafı ortaya çıktı.

ABD’de davayı takip eden Gazeteci Emrullah Erdinç, Timur Cihantimur’un cezaevinde çekilmiş yeni görüntüsü paylaştı. Görselde; Timur Cihantimur’la ilgili bilgilere yer verildiği ve “federal suç” ifadesinin yer aldığı görüldü.

Erdinç, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, “Timur Cihantimur’un Connecticut eyaletinde reşit olmayan çocukların tutulduğu İslah evindeki dosyasında yazan bilgilere göre’ Cihantimur 14 Haziran 2024 getirildiği belirtiliyor. Yargılanması devam ettiği için hüküm kısmı boş bırakılmış durumda. Dosyada yaşının 16 olarak belirtilmesi nedeni 28 Haziran’da 17’sinde gün alacak olması. Yani bir hafta sonra Timur Cihantimur’un doğum günü . Yine dosyadaki bilgiye göre ‘Federal Suç’ ibaresi yer alıyor.” ifadelerini kullandı.

‘KÖTÜ ŞARTLAR ALTINDA KALIYOR’

Akşam’da yer alan habere göre ise Timur Cihantimur’u duruşmada babasının tuttuğu ABD’li iki avukat savundu; tahliye talebinde bulundu. Avukatlar, savunmalarını Cihantimur’un kötü şartları üzerine kurdu. Çocuk tutuklular için rehabilitasyon cezaevinde kalan Timur Cihantimur’a burada ot yolma, yer ve tuvalet temizleme gibi işler yaptırıldığı öne süren avukatlar, “Islah evinde çok kötü şartlar altında kalıyor. Bu çocuğun topluma kazandırılması lazım. Verilen görevleri yapmakta zorlanıyor. Kendisine zarar vermesinden korkuyoruz” ifadesini kullandı.

Cihantimur’un tahliye olmaması halinde yerinin değiştirilmesini de talep eden avukatların istekleri hakim tarafından reddedilmişti.

(HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir